Візит «Екотерри» на біодинамічне господарство Juhowo Farm у Польщі

Візит «Екотерри» на біодинамічне господарство Juhowo Farm у Польщі

Наука органічного землеробства

18 жовтня 2017 р. у Києві асоціація «Біолан Україна» спільно з ННЦ «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук» та Іллінецьким державним аграрним коледжем, за підтримки Федерації органічного руху України, успішно організували Восьму міжнародну науково-практичну конференцію «Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції».

На заході, що зібрав понад 80 учасників, Голова Правління асоціації «Біолан Україна» В. В. Пиндус у своєму виступі не лише дав загальну характеристику розвитку органічного руху в Україні та світі, але й загострив увагу колег на необхідності нарешті завершення процесу формування нормативно-правової бази для органічного сектору. Директор Інституту землеробства Національної академії аграрних наук В. Ф. Камінський акцентував увагу присутніх на доречності загальної екологізації агровиробництва у країні, створення жорсткіших вимог до тих, хто веде інтенсивне сільськогосподарське виробництво.

Директор Липковатівського аграрного коледжу з Харківщини М. П. Таркан поділився власним досвідом органічного виробництва і закликав більше уваги звертати як безпечність виробництва, так і на безпечність продуктів харчування, в т.ч. у їдальнях навчальних закладів.

Голова Правління Федерації органічного руху України Є. В. Милованов наголосив на зростаючому попиті на органічну продукцію як на світовому ринку, так і в Україні, окреслив шляхи реалізації вітчизняного потенціалу, подальшого розширення номенклатури продукції, а також обсягів органічного виробництва у нашій державі.

Ярмарок знову у Львові

14 жовтня 2017 р. у львівському парку імені Івана Франка відбувся черговий Ярмарок органічної та натуральної продукції.

«Суть Ярмарку полягає у тому, що виробники, які тут присутні, сертифіковані та мають якісну продукцію. Також це натуральні, свіжі продукти, які вирощені на Львівщині та на теренах Західної України. Ярмарки – це чи не найкращий спосіб, який дає змогу знайти свого споживача», – розповіла Наталія Хмиз, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Цього року учасниками Ярмарку стали понад 30 виробників з різних куточків України.

«У Львові органічну продукцію можна придбати у все більшому числі спеціалізованих магазинів. Але майже в жодному з великих супермаркетів для такої продукції немає окремої полиці. Зазвичай, покупцю потрібен час, щоб знайти органічну продукцію на полицях магазинів та розпізнати її. На Ярмарку споживачі можуть скуштувати органічні продукти, познайомитися з їх виробниками», – розповіла організатор заходу, голова ЛМГО «Екотерра» Наталія Чоловська.

У своєму виступі на урочистому відкритті Ярмарку Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов наголосив на зростаючому попиті на органічну продукцію і значному потенціалі для подальшого розширення органічного виробництва як на Галичині, так і в усій Україні.