Візит «Екотерри» на біодинамічне господарство Juhowo Farm у Польщі

Візит «Екотерри» на біодинамічне господарство Juhowo Farm у Польщі

Львівською Міською Громадською Організацією «Екотерра», за фінансової підтримки ССВ (Коаліції Чиста Балтика) та Forum Syd, в межах «Програми підтримки громадянського суспільства і навколишнього середовища, пов’язаного з водами басейну Балтійського моря», що фінансується  Шведським Агентством з Питань Міжнародного Співпраці та Розвитку (SIDA), у листопаді 2017 року, був організований навчальний візит українських фермерів-виробників до Республіки Польща.
Метою навчального візиту, було ознайомлення з успішними європейськими практиками ведення альтернативного землеробства, зокрема органічного та біодинамічного. Співорганізатором навчального туру стала партнерська організація – Польський Клуб Екологічний (PKE) з осередком у м. Глівіци.

Українська делегація ознайомилась з основними  принципами органічного та біодинамічного господарювання.  Під час візиту в лабораторію біодинамічних препаратів, провідний спеціаліст «Juchowo Farm» – Кшиштоф Островські, розповів про технологію виготовлення та внесення біодинамічних препаратів. Учасники делегації змогли ознайомитись з технічною базою господарства (складськими приміщеннями, технічний двором). Неабияке враження на українських фермерів справила технологія, яка успішно використовується господарством для досушування та зберігання сіна.

Ферма у Юхово є багатопрофільним господарством, на якому працює багато найманих працівників, кількість яких залежить  від пори року, тому на території господарства є власна їдальня, міні-пекарня, сироварня і маленький магазин в якому можна придбати продукцію яка виробляється у господарстві: тверді сири, хліб, печиво, трав’яні чаї, сиропи та екстракти з квітів, овочі  та інше.