У Львові презентували новий сучасний сайт «Перлини українських Карпат» та інформаційні буклети, присвячені 10 найбільшим і найцікавішим об’єктам природно-заповідного фонду Карпатського регіону. Частина тиражу буклетів українською та польською мовами (загальний наклад близько 42000 примірників) про парки та заповідники українських Карпат вже передана місцевим райдержадміністраціям, а решта розповсюджуватиметься через громадські організації та туристичні фірми.
Слід зазначити, що нові інформаційні продукти створені в межах проекту «Стежками Українських Карпат. Промоція туристичного продукту», який реалізували львівська міська громадська організація «Екотерра» та молодіжна журналістська організація «WETI» спільно з польською «Фундацією Бєщадською». Проект є частиною Програми так званого парасолькового проекту «Транскордонна співпраця для рекреаційного туризму польсько-українського прикордоння», який складається з 12 українсько-польських мікропроектів. Її головною метою є підвищення природного та культурного потенціалу транскордонної території Українських Карпат, шляхом охорони культурної спадщини та розвитку системи туристичної інформації і забезпечення вільного доступу до неї.
Сайт відповідає основним потребам туриста: фото- та відеоматеріали, карти, маршрути; місця зупинки на нічліг: готелі, приватний сектор; місця, де можна добре поїсти; корисні контакти: гіда-екскурсовода чи краєзнавця місцевості, адміністрації самого заповідника, лікарні, фельдшерських пунктів, відділу міліції чи рятівної служби; додаткова цікава корисна інформація. А постійний користувач та шукач інформації зможе писати відгуки до кожного із об’єктів, оцінювати їх, а також матиме можливість додавати на сайт свої фото з походів та екскурсій. Наразі інтернет-ресурс знаходиться на стадії доопрацювання, тому на сьогодні доступний лише в українській версії. Проте до кінця року планується запустити його на 4 мовах: українська, польська, англійська та російська.
Родзинкою ж проекту, за словами віце-президента WETI Альони Николаєвич, було проведення українсько-польського фестивалю «Дикі Карпати» у польському місті Затварніца, який посприяв усвідомленню культурної та історичної єдності польського та українського народів. Організатори сподіваються, що цей фестиваль стане традиційним і щорічно буде відбуватися почергово на прикордонних територіях українських та польських Карпат.
Оригінал публікації на сайті “Громадський простір“,