Нагороджено переможця національного етапу конкурсу: «Екологічно-дружній фермер Балтійського регіону»

Нагороджено переможця національного етапу конкурсу: «Екологічно-дружній фермер Балтійського регіону»

Нагородження переможця національного етапу конкурсу: «Екологічно-дружній фермер Балтійського регіону» традиційно відбувся під час проведення IX Ярмарку органічної та натуральної продукції у Львові / Lviv Organic & Natural Fair (LOF) 12-13 жовтня 2020 року. Приз у 1000 євро став повною несподіванкою для сертифікованого органічного підприємства ТОВ «Старий Порицьк», розташованого у селі Старий Порицьк Іваничівського району Волинської області.

ТОВ «Старий Порицьк» засноване у 2009 році та є одним з найбільших виробників сертифікованої органічної молочної продукції в регіоні.  Підприємство обробляє близько 1000 гектарів та забезпечує роботою у сезон до 50-ти чоловік. На підприємстві вирощують зернові, олійні та бобові культури. Тваринницький комплекс нараховує 800 голів великої рогатої худоби Голштинської породи (з них 300 голів дійних). Але не лише цим обмежується коло зацікавлення підприємства. На підприємстві розпочали розводити свиней угорської породи – Мангалиця та овець м’ясної породи Суффольк. Крім того, підприємство закупило коней породи Українська верхова.

Неподалік від підприємства розташоване найбільше за площею природнє озеро Павлівське. Глибина озера складає 8-10 метрів, діаметр водного плеса –  600 метрів. У східну частину озера впадає річка Луга, яка протікає через озеро. Річка Луга є правою притокою Західного Бугу і відноситься до басейну Балтійського моря.

Ідеологія господарювання є нетиповою і відрізняється від традиційної конвенційної. У виробництві не використовуються хімічні та синтезовані речовини. Замкнений цикл виробництва та контроль на всіх етапах забезпечує стовідсотковий натуральний органічний продукт. Дана технологія дозволяє зберегти та відновити родючість ґрунтів та підтримати природнє функціонування навколишньої екосистеми.

В час коли харчова промисловість тісно співпрацює з хімічною, варто задуматися над тим, що залишиться нащадкам. Полиці магазинів заповнені нескінченним асортиментом продуктів, тільки користі в них в рази менше, від необхідного для здорового способу життя.

За  10 років роботи підприємство вибудувало модель виробництва – «Від лану до столу», на кожному етапі виробництва ведеться посилений контроль. З 2016 року  працює молокопереробний цех, в роботу береться виключно власна сировина – органічне молоко ґатунку екстра, результатом є високоякісні органічні продукти: йогурти, кефір, сири твердих та м’якої групи, натуральне масло.

З метою збереження та підтримки біорізноманіття на підприємстві зберігають компенсаційні території. Для збільшення популяції багатьох видів на території господарства є штучно створена водойма (ставок). Підприємство дотримується сівозміни. Для покращення якості ґрунту та боротьби з бур’янами використовуються сидерати. Так як підприємство має власну молочну ферму, та займається тваринництвом  має змогу отримувати власне органічне добриво. Місця для зберігання гною усі бетоновані, що унеможливлює надходження поживних речовин у ґрунт та забруднення підземних вод.  Крім того, гній кагатується та зберігається протягом 1-1,5 року та враховується період безпечності внесення органічних добрив.

Господарство з 2010 року проходить сертифікацію за органічними стандартами ЄС та внутрішніми стандартами Швейцарії (ВioSuisse). Адже частина продукції, зокрема зернові та олійні культури експортуються у Швейцарію.

Захід відбувся за  фінансової підтримки ССВ (Коаліції Чиста Балтика)

Програми підтримки неурядових громадських організацій EU LIFE

Організатор заходу: ЛМГО «Екотерра»