baner150x200


Львівська міська громадська організація (ЛМГО) “Екотерра” створена за сприяння спеціалістів Державної станції захисту рослин Львівської області з метою залучення широких кіл громадськості до проблеми застосування пестицидів як у фермерських та великих господарств, так і на невеликих ділянках окремих громадян.

Отримала свій юридичний статус ЛМГО “Екотерра” в 2001 році, але діяльність її розпочалась ще у 1997 році. В той час члени і волонтери ЛМГО “Екотерра” працювали у спільному українсько-американському проекті по захисту рослин і застосуванню пестицидів (РРМР), який реалізовувала Державна станція захисту рослин Львівської області.Stitched Panorama

У червні 2001 року “Екотерра” прийняла участь у конкурсі “День інноваційних ідей”, який організовував Всесвітній банк. Винесений на конкурс проект “Оперативна інформація по захисту рослин – екологічна безпека в аграрному секторі” був нагороджений дипломом Світового Банку.

На виконання спільного наказу Міністерства аграрної політики, Мінекоресурсів, Міністерства охорони здоров’я України від 18 жовтня 2001р. № 315/376/1412 “Про Порядок проведення комплексної інвентаризації місць накопичення заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин” в області проходить інвентаризація заборонених і непридатних пестицидів.

У вересні 2001 року ЛМГО “Екотерра” була організатором республіканської наради-семінару з питань протруєння насіння, впровадження біологічних технологій та власної безпеки при роботі з пестицидами.

У жовтні 2001 року ЛМГО “Екотерра” представила свій проект на Першому міжнародному ярмарку жіночих підприємств та гендерних проектів “АРКА”.

З метою пропаганди екологічної безпеки при застосуванні пестицидів в аграрному секторі протягом 2001-2004 років було організовано і проведено два загальноукраїнських семінари, а також започатковано проведення семінарів для фермерів Львівської області (8 семінарів).

Другим важливим напрямком роботи організації є популяризація органічного землеробства. Для цього періодично друкуються відповідні публікації в пресі, проводяться зустрічі із фермерами, студентами аграрних і екологічних навчальних закладів.

З 2001 року організація є членом робочої групи українських екологічних неурядових організацій “Довкілля і здоров’я”, що координується MilieuKontakt Oost-Europa.  Організація входить в екологічну електронну мережу GreenKIT, яка охоплює більше 150 екологічних громадських організацій різних регіонів України.

З 2003 року на базі ГО “Екотерра” відкрито корпункт журналу “Вісник”, який заснований фундацією ім. Князів благодійників Острозьких та Волинським ресурсним центром.

З 23-25 червня 2004 року ЛМГО “Екотерра” прийняла участь у паралельному Форумі “Здорова планета” в рамках ІV-ї Міністерської конференції, що проходив у м. Будапешт (Угорщина).

ЛМГО “Екотерра” була  регіональним партнером Науково-інформаційного центру “Екологія. Жінка. Світ” в рамках проекту “Участь громадськості у реалізації рішень Будапешту-2004 в Україні”, – який підтримувався Програмою малих екологічних проектів (SEPS-2) Британської Ради в Україні.

27 квітня 2005 року в рамках цього проекту  нашою організацією був проведений регіональний семінар “Участь громадськості у реалізації рішень Будапешту-2004 у Західному регіоні” в якому були представлені результати анкетування по Західному регіону щодо пріоритетних екологічних проблем та їх впливу на здоров’я дітей.

16-17 червня 2005 року “Екотерра” прийняла участь у робочій зустрічі “Стале вирішення проблем з пестицидами в Східній Європі”, що проходила у  м. Кам’янець–Подільський, де представила матеріали по спільному українсько–данському проекту “Усунення ризику, пов’язаного з непридатними та забороненими до використання пестицидами в Україні”, в якому ЛМГО “Екотерра” проводила круглий стіл та здійснювала інформаційний супровід проекту. Крім того, нами надано матеріали роботи міжнародного партнерського проекту УНТЦ-ЕРА “Управління залишками агрохімікатів та знешкодження непридатних пестицидів у Черкаській та Львівській областях” (проект Р-169).

6-9 вересня 2005 року волонтери ЛМГО “Екотерра” були співорганізаторами всеукраїнського семінару з методик обстеження сільськогосподарських угідь та прогнозу розвитку шкідників і хвороб у 2006 році з метою екологічно доцільного застосування хімічних засобів захисту рослин.

В 2006 році ЛМГО “Екотрерра” працювала в проекті “Підвищення якості водних ресурсів Західного Бугу як складової покращення екологічної ситуації вод Балтики” за фінансової підтримки Шведської організації Коаліція Чиста Балтика (ССВ).

Ярмарок органічних та натуральних продуктів у Львові