Challenge-lviv2016-x800


 

ecoterra-logo-v22

Львівська міська громадська організація (ЛМГО) “Екотерра” створена за сприяння спеціалістів Державної станції захисту рослин Львівської області з метою залучення широких кіл громадськості до проблеми застосування пестицидів як у фермерських та великих господарств, так і на невеликих ділянках окремих громадян.

Отримала свій юридичний статус ЛМГО “Екотерра” в 2001 році, але діяльність її розпочалась ще у 1997 році. В той час члени і волонтери ЛМГО “Екотерра” працювали у спільному українсько-американському проекті по захисту рослин і застосуванню пестицидів (РРМР), який реалізовувала Державна станція захисту рослин Львівської області.

У червні 2001 року “Екотерра” прийняла участь у конкурсі “День інноваційних ідей”, який організовував Всесвітній банк. Винесений на конкурс проект “Оперативна інформація по захисту рослин – екологічна безпека в аграрному секторі” був нагороджений дипломом Світового Банку.

На виконання спільного наказу Міністерства аграрної політики, Мінекоресурсів, Міністерства охорони здоров’я України від 18 жовтня 2001р. № 315/376/1412 “Про Порядок проведення комплексної інвентаризації місць накопичення заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин” в області проходить інвентаризація заборонених і непридатних пестицидів.

У вересні 2001 року ЛМГО “Екотерра” була організатором республіканської наради-семінару з питань протруєння насіння, впровадження біологічних технологій та власної безпеки при роботі з пестицидами.

У жовтні 2001 року ЛМГО “Екотерра” представила свій проект на Першому міжнародному ярмарку жіночих підприємств та гендерних проектів “АРКА”.

З метою пропаганди екологічної безпеки при застосуванні пестицидів в аграрному секторі протягом 2001-2004 років було організовано і проведено два загальноукраїнських семінари, а також започатковано проведення семінарів для фермерів Львівської області (8 семінарів).

Другим важливим напрямком роботи організації є популяризація органічного землеробства. Для цього періодично друкуються відповідні публікації в пресі, проводяться зустрічі із фермерами, студентами аграрних і екологічних навчальних закладів.

З 2001 року організація є членом робочої групи українських екологічних неурядових організацій “Довкілля і здоров’я”, що координується MilieuKontakt Oost-Europa. Організація входить в екологічну електронну мережу GreenKIT, яка охоплює більше 150 екологічних громадських організацій різних регіонів України.

З 2003 року на базі ГО “Екотерра” відкрито корпункт журналу “Вісник”, який заснований фундацією ім. Князів благодійників Острозьких та Волинським ресурсним центром.

З 23-25 червня 2004 року ЛМГО “Екотерра” прийняла участь у паралельному Форумі “Здорова планета” в рамках ІV-ї Міністерської конференції, що проходив у м. Будапешт (Угорщина).

ЛМГО “Екотерра” була регіональним партнером Науково-інформаційного центру “Екологія. Жінка. Світ” в рамках проекту “Участь громадськості у реалізації рішень Будапешту-2004 в Україні”, – який підтримувався Програмою малих екологічних проектів (SEPS-2) Британської Ради в Україні.

27 квітня 2005 року в рамках цього проекту нашою організацією був проведений регіональний семінар “Участь громадськості у реалізації рішень Будапешту-2004 у Західному регіоні” в якому були представлені результати анкетування по Західному регіону щодо пріоритетних екологічних проблем та їх впливу на здоров’я дітей.

16-17 червня 2005 року “Екотерра” прийняла участь у робочій зустрічі “Стале вирішення проблем з пестицидами в Східній Європі”, що проходила у м. Кам’янець–Подільський, де представила матеріали по спільному українсько–данському проекту “Усунення ризику, пов’язаного з непридатними та забороненими до використання пестицидами в Україні”, в якому ЛМГО “Екотерра” проводила круглий стіл та здійснювала інформаційний супровід проекту. Крім того, нами надано матеріали роботи міжнародного партнерського проекту УНТЦ-ЕРА “Управління залишками агрохімікатів та знешкодження непридатних пестицидів у Черкаській та Львівській областях” (проект Р-169).

6-9 вересня 2005 року волонтери ЛМГО “Екотерра” були співорганізаторами всеукраїнського семінару з методик обстеження сільськогосподарських угідь та прогнозу розвитку шкідників і хвороб у 2006 році з метою екологічно доцільного застосування хімічних засобів захисту рослин.

В 2006 році ЛМГО “Екотрерра” працювала в проекті “Підвищення якості водних ресурсів Західного Бугу як складової покращення екологічної ситуації вод Балтики” за фінансової підтримки Шведської організації Коаліція Чиста Балтика (ССВ).

национальный форум baner150x200
Ярмарок органічних та натуральних продуктів у Львові

Stitched Panorama